Kimi Raikkonen - životopis

20. června 2007 v 20:05 |  Raikkonen
Kimi se narodil 11. října 1979 Mattiovi a Paule Raikkonen. Doma na něj čekal už o 1 rok a 10 měsíců starší bratr Rami. Oba sourozenci byli už od mala sportovně založeni. Rozdíl ale byl mezi nimi ten, že Rami byl velký a zakřiknutý, zatímco kimi drobný a vždy připraven vyhrávat. Oba dva mezi sebou vždy a ve všem soupeřili. Ve rvačkách většinou Kimi porážel o 20 cm většího Ramiho a jen vyjímešně byl až druhý. Rami totiž věděl jak je pro kimiho důležité vyhrávat, proto ho vždy nechal vyhrát ať už šlo o cokoli.
Kimi se naučil mluvit až když mu bylo kolem 3 let. Předtím musel Rami každému "překládat" hluk jaký Kimi robil, byl to takový babysitting pro jejich chůvy:) Např. když Kimi dělal jen malý hluk, Rami řekl : "Oh, teď chce Kimi mlíko" :)
Ale vždy miloval rychlost. Rami dostal první svoji motorku, když mu bylo 3 a půl roku. Kimi jí chtěl samozřejmě taky, ale dostat jí nemohl dřív než v 5 letech, protože by s ní vždy jezdil na prlný plyn:)
Na Kimim se jako na dítěti každá všiml dvou věcí: jeho velkého talentu ve sportu a předpokladům vyhrávat. Kimi byl dobrý ve všech sportech do kterých se pustil: běh na krátké i dlouhé vzdálenosti, hokej, fotbal, skákání do vžšky, zápas později pak kolo, snowboarding a akrobatika. Jeho výsledky byli tak impozantní, že všichni dospělí nad nimi kroutili nevěřícně hlavou.
Když mu bylo 8 let přemluvil konečně konečně rodiče aby mu koupili první motokáru a hned začal jezdit. Později se pustil do závodů a nemusím snad dodávat jak byl úspěšný. Pak logicky následovali další fotmule, kvuli závodům se odstěhoval na chvíli do Honandska až nakonec skončil v Anglii v Britském šampionátu formule Renault.
Když si ho v roce 2001 do svého týmu vybral Peter Sauber, měl Kimi odjeto jen 23 závodů a neměl žádnou zkušenost ve Formuli 3 ani ve Forumuli 3000. To ve světě F1 způsobylo velkou nevoli. Jak u FIA tak u ostatních jezdců. Přesto Kimi nakonec Super licenci získal, a za rok který strávil u Sauberu ukázal, že právoplatně. Ale nutno podotknout, že měl také velké štěstí, roku 2001 totiž Sauber dokázal vyrobit nejlepší auto co kdy měl..
Tentýž rok ohlásil jeho kamarád Mika Hakkinen, že odchází s formule 1. Proto za něj musel Ron Dennis hledat náhradu. Logicky to měl být Kimiho stájový kolega Nick Heidfeld, který pro Mclaren už tenstoval a měl s ním dlouholetou smlouvu. Nicméně Mika Hakkinen se přimluvil a volba padla na Kimiho. To Nïck těžce nesl a s McLarenem přerušil vzhaty už navždy.
Kimi se svého prvního vítězsví u McLarenu mohl dočkat hned v první sezoně, v Magny - Cours závod s přehledem vedl, ale těsně před cílem dostal na oleji smyk a opustil krátce trať, a na vzdory žlutým vlajkám ho předjel Michael Schumacher. Kimi si proto musel na své první vítězství počkat ještě rok do Malajsie.
I když šel do McLarenu získat titul, přesto se mu to nikdy nepodařilo. Dvakrát už k němu měl našlápnuto, ale vždy ho zradila technika. Proto není divu, že s McLarenem znovu nepodepsal smlouvu a na sezonu 2007 odchází do Ferrari, do týmu který mu je již dlouho předurčen. A zde se znovu bude prát o titul, tentokrát určitě úspěšněji.
Je sice v těžší pozici , protože musí nahradit odcházejícího šampiona Michaela Schumachera. Ale už jednou dokázal nahradit hvězdu jako Miku Hakkinena tak proč by to nezvládl podruhé? Největším soupeřem v nadcházející sezoně asi pro něj bude jeho stájový kolega Felipe Massa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama