Kobra 11

23. června 2007 v 9:04 |  Seriály

Kobra 11

Seriál Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei se stal brzy po svém uvedení hitem nejen v Německu, kde pilotní film sledovalo ohromujících 10 milionů diváků, ale i v mnoha dalších zemích světa. Seriál se poprvé dostal na naše obrazovky prostřednictvím TV Nova a to na podzim roku 1997. Od prvního dílu, vysílaného 12. března 1996 na RTL, už uplynulo hodně času. Po odvysílání pilotního filmu a dalších osmi epizod se televize RTL rozhodla dle výborné sledovanosti o dalším natačení. Dnes je již na světě přes sto epizod v 8.sériích a další se stále natáčí.
Na počátku byly hlavními postavami v Kobře 11 komisaři Frank Stolte (Johannes Brandrup) a jeho partner Ingo Fischer (Rainer Strecker), který byl ve druhé epizodě první série zastřelen při jedné akci na parkovišti. Jeho nástupcem se stal "sympaťák" Semir Gerkhan (Erdogan Atalay), odvážný komisař, milující improvizaci a bravurně ovládající volant. Po odchodu Franka Stolteho dostává i Semir nového kolegu, kterým se stává André Fux (Mark Keller). Ten, díky svému hudebnímu nadání, které jste mohli vidět v epizodě "Smrtící sláva" (kde si zazpíval s německou skupinou Scooter) se Mark rozhodl na konci třetí řady v epizodě "Smrt malého chlapce, Osamělé vítězství" opustit roli komisaře Andrého Fuxe. Scénáristé nechali Andrého divácky atraktivně zemřít na jedné velmi nebezpečné akci na Malorce, kde měl spolu se Semirem zadržet mezinárodního zločince Karlose Bergera, ale ten Andrého zabil harpunou. Ani Semirova akce ho bohužel nezachránila. Po závěrečném hepiendu tím končí účinkování Andrého Fuxe v Cobře 11. Uvolněnou hlavní roli obsadil Tom Kranich (René Steinke). Uvedením nového kolegy do seriálu bylo prostřednictvím pilotního filmu "Pekelná jízda na dálnici A4". Tom se náhodou dostane do "neovladatelného" vozu, který se rychlostí 170km/h řítí po dálnici směrem do města či k zvednutému mostu. Celá akce šťastně končí a tím byla odstartována nová éra seriálu Cobra 11. A je tu opět další změna. René Steinke se ke konci šesté série v epizodě "Stíny minulosti" seznámí připátrání po drogovém bosovi s Elenou Krügrovou. Elena otěhotní a s Tomem plánují svatbu. Vše se ale rozplyne v další, poslední epizodě šesté série s názvem "Rozloučení". Elena umírá ve voze s připravenou bombou pro Toma. Tom po dopadení jejího vraha podává u policie výpověď a tím končí "zlatá éra" seriálu Cobra 11. Jeho novým nástupcem je herec Christian Oliver v roli vrchního komisaře dálniční policie Jana Richtera. Jeho premiérou v seriálu je pilotní film k sedmé řadě s názvem "Křest ohněm", ve kterém jde po vrahovi svého kamaráda. Zpočátku si ale se Semirem vůbec nerozumí ale nakonec spolu celý případ vyřeší. Jan Richter je k vidění ještě v 8.řade na jejímž konci ze seriálu odchází. Zatím ale ještě není známo, jak. Již není tajemstvím, že se na Janovo místo po boku Semira vrací v roli vrchního komisaře Tom Kranich a stane se tak jeho "staro-novým" parťákem. První díly s Tomem by měla televize RTL vysílat na podzim roku 2005.
Německý seriál Cobra 11 se může s úspěchem konkurovat obdobným sériím americké provincie. Spolupráce jeho tvůrců s automobilkami BMW a Mercedes, a práce 10 až 16 kamer vykonaly své. Režisér a specialista na akční scény Hermann Joha ručí za nejlepší úroveň kaskadérských záběrů. Natáčení celého projektu financuje německý televizní gigant RTL Television a jedna epizoda ho průměrně přijde na cca 10 milionu Kč. Spotřebuje se v průměru 10 až 25 automobilů na jednu epizodu - od začátku Kobry 11 jich tak šlo do šrotu už přes pět stovek vozů. Natáčení, probíhajicí v okolí Kolína nad Rýnem, Düsseldorfu a Hürthu, zajišťuje německá "kaskadérská" firma Action Concept, která svými výkony může směle konkurovat hollywoodským akčním filmům. Často musí ale štáb použít i výkonnou počítačovou techniku, aby dosáhl požadovaného výsledku. "Používáme stejnou technologii, s jakou pracovali filmaři snímků "Den nezávislosti" nebo "Godzilla". Auta by při explozích nikdy nelétala tak vysoko a daleko," vysvětlil programový ředitel televize RTL Marco Conrad. Náročným úkolem je také najít vhodné místo pro natáčení jednotlivých epizod. Kvůli práci se na seriálu jsou poměrně časté uzavírky německých dálnic. Řidičům to ale nevadí - většina z nich jsou totiž také fanoušci Cobry 11.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama