Rubens Barrichello - životopis

20. června 2007 v 20:18 |  Barrichello
Svoji karieru si Rubens vybudoval na Interlagosu. Jak pak by také ne, když se narodil v domě, který s okruhem těsně sousedí. Už jako malý kluk přelézal zeď a díval se na závody. Rubensova rodina žije v tomto domě do dnes a všichni neustále vtipkují, že Rubensovu vášen k závodům odstarsovala už jeho matka ještě když byl v břiše. V osmém měsíci těhotenství se totiž vydala na GP a nejspíše už tam Rubens propadl rychlosti:)
Rubensoval rodina se vždy angažovala v motosportu. Strých Dárcio vlastnil tým formule 3 a několik bratranců jezdilo motokáry. Rubens dostal svou první motokáru od dědy když mu bylo 6 let. Nějtěžší bylo přesvětšit otce, ten nakonec svolil, ale jen pod podmínkou, že Rubens bude ve škole dostávat dobré známky.
Svůj názor změnil až když jel Rubens svůj první závod, který dokončil třetí. V druhém závodu pak už dojel druhý a třetí závod vyhrál... Rubens sice musel stále pilně studovat, ale z otce měl náhle velkého spojence prahnoucího po vítězství. Od té doby ho vždy plně podopoval a vyhráli spolu pět titulů mistra Brazílie.
V roce 1986 se účastnil také jihoamerického a světového šampionátu, kde porazil Montoyova otce. Na světovém šampionátu byl sice jeho sponzorem Ayrton Senna. Přesto těch financí nebylo tolik, aby ho mohl doprovázet i otec. Proto musel Rubens trávit čas v cizí zemi sám, bez znalosti jediného cizího jazyka. Ale to mu nakonec tolik nevadilo, protože se jeho největším kamarádem stal hluchoněmý chlapec. Proto byli dva kdo neuměli říct ani slovo cizím jazykem:) Zajímavé je , že mezi sebou si rozuměli velmi dobře!
V roce 1989 v 17 letech Rubens opustil svou největší lásku motokáry a vydal se do Evropy závodit s formulí Ford.
.Tam se mu také dařilo. Ale definitině se všem vryl do paměti když v roce 1991 porazil britskou naději Davida Coultharda v britském šampionátu F3.

Pak přišla první nabídka do F1, ale Rubensova rodina rozhodla, že pro 19letého mladíka bude lepší nejdříve vyskoušet ještě F3000. O rok později pak už přijali nabídku Eddieho Jordana pro F1. I když Jordan byl poruchoví vůz s málo výkonným motorem, přesto se mu v sezoně 1993 podařilo dosáhnout několika bodů.

Rok 1994 byl ovšem pro Rubense velmi těžký, v Imole právě on odstartoval tragický víkend tím, že v pátečním tréninku těžce havaroval. Život mu naštěstí zachránil doktor rychlým zákrokem. První kdo u něj stál, když se probral, byl jeho velký kamarád Ayrton Senna, který byl už o dva dny později mrtev...

Z těchto dvou ran se Rubens Barrichello ještě dlouho vzpamatovával. V roce 1996 už měl dost všech poruch svého vozu a přijal nabídku Jackieho Stewarda, aby se stal jedničkou nově vytvořeného týmu, podporovaného fordem.

Svými výkony zaujal vedení Ferrari. Měl příslip že nebude "nosičem vody" jako předtím Eddie Irvine, ale nakonec se jím stal.Na druhou stranu ale získal vůz schopný vítězit a dokázal toho využít. Při GP Německa ve po svém 128. startu dokázal konečně získat první vítězství. Následující roky byly drtivou převahou ferrari, takže bylo samozřejmé, že s tím přišla řada uspěchů. Bohužel se ale vždy musel podřídit týmové režii, který byla ve prospěch Schumachera.

Na konci sezony 2005 se rozhodl, že služby Ferrari nadobro opustí a zamířil do týmu Honda. Po odchodu Schumachera je to nejdéle sloužící jezdec v celém poly, ale o ukončení kariery zatím neuvažuje..

Rubensova kariera se zdá být celkem úspěšná, přesto se mu stále nesplnil jeho sen - Vyhrát domácí velkou cenu Brazílie. Na této trati v Interlagosu většinou ani nedojel, ze 14 závodků dokončil jen 4..Mrzí ho to o to víc, že vyrůstal v domě který stojí hned za rohem..Přál si tu vyhrát také už kluvi Sennovi, v tomto ohledu ho ale letos již přestihl další Brazilec a také jeho kamarád Felipe Massa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama